محل تبلیغات شما

ورق پلی کربنات لکسان

Lexan یک ترموپلاستیک با رزین پلی کربنات است. به طور خلاصه ، معنای آن این است که این ماده جامد است که می تواند در گرمای شدید تغییر شکل دهد (به طور معمول 147 درجه سانتیگراد ، یا 297 درجه فارنهایت) و مولکول های آن از زیرواحدهای تکرار شونده تشکیل شده است. LEXAN و Plexiglass هر دو نام تجاری مواد ورق پلاستیک هستند که به پلی کربنات و اکریلیک معروف هستند. LEXAN یکی از محبوب ترین مارک های پلی کربنات است. مارک های دیگر شامل Palsun از Palram یا Tuffak (ماکرولون سابق) از Plaskolite است. پلی کربنات ها (PC) گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند که در ساختارهای شیمیایی خود شامل گروه های کربنات هستند. پلی کربناتهای مورد استفاده در مهندسی ، مواد محکم و سختی هستند و برخی از گریدها از نظر نوری شفاف هستند. آنها به راحتی کار می شوند ، قالب می شوند و از فرم گرمایی برخوردار می شوند. به دلیل این ویژگی ها ، پلی کربنات ها کاربردهای بسیاری پیدا می کنند. پلی کربنات ها کد شناسایی رزین منحصر به فردی ندارند (RIC) و به عنوان "سایر" ، 7 در لیست RIC ، مشخص می شوند. محصولات ساخته شده از پلی کربنات می توانند حاوی مونومر پیش ماده بیسفنول (A (BPA باشند.

موارد استفاده معمول ورق پلی کربنات Lexan

  • روکش چاه پنجره
  • شیشه اتومبیل
  • بطری های آشامیدنی قابل استفاده مجدد
  • کامپیوتر و قاب گوشی
  • روکش شفاف کلاه ایمنی فوتبال و هاکی
  • قالب های ریخته گری یورتان و سیلی
  • محافظ ماشین آلات
  • لوله ها و پخش کننده های نور LED

کاربردهای بهداشتی پلی کربنات در دوران کرونا

پلی کربنات فواید بی نظیری را به همراه دارد و برای بسیاری از کاربردهای مراقبت های بهداشتی غیرقابل تعویض است. در انواع دستگاههای پشتیبانی کننده زندگی مانند همودیالیزرها ، ظروف بیهوشی ، اکسیژن سازهای خون ، فیلترهای شریانی ، اتصالات داخل وریدی و وسایل آندوسکوپی استفاده می شود. پیش بینی می شود که بازار سپرهای صورت پزشکی تا سال 2030 با بیش از 11٪ نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) رشد کند. این بدان دلیل است که محافظ های صورت پزشکی ثابت کرده اند که یک روش موثر برای محافظت از خط اول در برابر بیماری های منتقله از طریق هوا مانند Zika ، SARS ، ابولا ، آنفولانزا ، و اکنون - Covid-19.

یافته های کلیدی گزارش شامل:

پلی کربنات همچنان ماده انتخابی برای تولیدکنندگان محافظ صورت پزشکی است.
محافظ های طبی ضد مه احتمالاً تقاضای بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند.
محافظ های پزشکی یکبار مصرف فروش قابل استفاده مجدد را دارند ، زیرا مصرف کنندگان به دنبال به حداقل رساندن خطر عفونت هستند.

انجمن بیماریهای عفونی آمریکا (IDSA) ، در توصیه های خود ، استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) مانند محافظ صورت و ماسک را شامل شده است ، و اگرچه ماسک ها به طور گسترده ای استفاده شده اند ، اما اثربخشی آنها چندان شناخته شده نیست. با این حال ، محافظ های صورت در کاهش انتقال ویروس های تنفسی مانند SARS-CoV-2 مفیدتر در نظر گرفته می شوند ، که به کاهش قطرات و تماس با انتقال کمک می کند. مطالعات همچنین نشان داده اند که محافظت از صورت ممکن است در غیاب ماسک موثر نباشد. این گزارش بیان می کند که استفاده از محافظ های طبی صورت که همراه با ماسک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، در حال بررسی است و به احتمال زیاد فروش در شش ماه آینده به طور چشمگیری افزایش می یابد. این گزارش همچنین اظهار نظر می کند که اگرچه رشد در بازار سپر صورت به شدت وابسته به مداخلات دارویی برای مقابله با Covid-19 است ، حتی پس از در دسترس بودن واکسن ، احتمال دارد که این روش پیشگیرانه باقی بماند. در واقع ، محافظ های سفارشی صورت می توانند به واقعیت تبدیل شوند ، خصوصاً وقتی کودکان به مدرسه برمی گردند. "یک توافق فزاینده وجود دارد که Covid-19 ممکن است مانند ویروس های کرونا ویروس بومی شود. تا زمانی که واکسن ها در مقیاس وسیعی در دسترس باشند ، استفاده از محافظ صورت و ماسک صورت همچنان زیاد خواهد بود. با این حال ، پیش بینی طولانی مدت در بازار ثابت است ، زیرا مردم احتمالاً رویکردی پیشگیرانه دارند. "

 

 

 


نکو تجارت سپند

ورق پلی کربنات لکسان

ورق اکریلیک (پلکسی گلاس)

مزایا و معایب ورق پلی کربنات و کاربرد آن در دوران کرونا

، ,های ,کربنات ,پلی ,صورت ,استفاده ,پلی کربنات ,محافظ های ,می شوند ,به طور ,محافظ صورت

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ENG POOL GROUP فوق تخصص گوارش خوب در تهران نرم افزارهاي تخصصي دامپروري و كشاورزي مديران دانلود فایل خرید اینترنتی تخفیف ویژه فقط برای امروز اخبار بهمن ماه 98 شرکت فرادید‌|نمایندگی دوربین مدار بسته وتجهیزات امنیتی مدرسه هر چی که بخوای