محل تبلیغات شما

 

ورق اکریلیک (پلکسی گلاس)

پلی (متیل متاکریلات) ، همچنین به عنوان شیشه اکریلیک یا اکریلیک شناخته می شود ، و همچنین با نام های تجاری Crylux ، Plexiglas acrylic ، Acrylite ، Astariglas ، Lucite ، Perclax و Perspex ، در میان چندین مورد دیگر ، یک ترموپلاستیک شفاف است که اغلب در ورق استفاده می شود به عنوان یک جایگزین سبک یا مقاوم در برابر خرد شدن وجایگزین شیشه می باشد. ورق اکریلیک یک ماده پلاستیکی شفاف است که دارای مقاومت فوق العاده، سختی بالا و شفافیت کم نظیر است. ساخت ورق اکریلیک آسان است، به خوبی با چسب ها و حلال ها پیوند می خورد و با فرایند ترموفرمی (شکل دهی حرارتی) کاملا سازگار است. اکریلیک که با نام پلکسی گلاس نیز شناخته می شود ، یک ماده پلاستیکی همه کاره با اهداف و مزایای متنوع است که در طیفی از رنگها و تیرگی ها موجود است. پلاستیک اکریلیک اولین بار در سال 1928 تولید شد و توسط شرکت Rohm و Hass در حدود سال 1933 به بازار عرضه شد. این پلاستیک در ابتدا در طول جنگ جهانی برای محصولاتی مانند پنجره های هواپیما ، سایبان و برج استفاده می شد. امروزه اکریلیک معمولاً در ورقهایی با ضخامت های مختلف به فروش می رسد اما در اشکال مانند میله ها یا لوله ها و سبک هایی مانند مات ، آینه دار یا غیر تابناک نیز یافت می شود. اکریلیک نه تنها در اشکال و اندازه های مختلف موجود است ، بلکه می تواند قالب و رنگ شود تا متناسب با کاربردهای خاص باشد. مهم نیست که چه گزینه ای متناسب با نیاز شما مناسب است ، اکریلیک یک ماده با دوام و مقرون به صرفه برای پروژه شما فراهم می کند. از آنجا که اکریلیک گزینه های متنوعی را با فواید بسیار زیادی ترکیب می کند ، می توان آنها را به طیف متنوعی از محصولات مفید تبدیل کرد. این شامل آکواریوم ، نمایشگرهای خرده فروشی ، شیشه های پنجره و حتی شیشه های ضد گلوله است! یکی از اولین و رایج ترین سوالاتی که در رابطه با ورق اکریلیک پرسیده می شود، تفاوت آن با پلکسی گلاس است. جواب این سوال پاسخی کوتاه دارد.اولین شرکتی که اقدام به تولید ورق های اکریلیک کرد،پلکسی گلاس نام داشت.به همین دلیل بعد ها ورق اکریلیک به نام پلکسی گلاس نیز بر زبان ها افتاد.

خصوصیات فیزیکی ورق های اکریلیک و پلکسی

پلاستیک اکریلیک یک هوموپلیمر ترموپلاستیک شفاف است که اغلب به طور عامیانه به عنوان پلکسی گلاس شناخته می شود. این پلاستیک دارای خصوصیات منحصر به فردی است که آن را برای اهداف مختلف ایده آل می کند ، از اقلام اساسی خانگی گرفته تا کابل های فیبر نوری که دنیا را تأمین می کنند. این ویژگی ها باعث شده است که اکریلیک از محبوبیت زیادی در ساخت و همچنین پروژه های DIY برخوردار شود:

 

 • مقاومت در برابر ضربه بالا
 • وضوح نوری بالا
 • قابلیت فرسایش در برابر هوا و مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش
 • پایداری عالی
 • سبک وزن
 • مقاومت شیمیایی عالی

از بین تمام این خصوصیات ، بیشترین مزیت ورق اکریلیک یا پلکسی گلاس ذکر شده دوام آن است. با وجود قیمت پایین تر ، 10 برابر مقاومت در برابر ضربه نسبت به شیشه دارد. در صورت غیرمحتمل شکستن پلاستیک اکریلیک ، به جای خرده های تیز و خطرناک به لبه های کسل کننده تبدیل می شود. این خواص به محبوبیت اکریلیک به عنوان پنجره های ساختمان های تجاری کمک می کنند. اکریلیک برای چه استفاده می شود؟ خواه به دنبال استقامت ، طول عمر یا شفافیت باشید ، پلاستیک اکریلیک مزایای مختلفی نسبت به مواد دیگر دارد و بسیار متنوع است - به این معنی که می تواند در انواع برنامه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا چند نمونه هستند:

 • پنجره های سقفی و پنجره های تجاری
 • تابلوها و نمایش های خرده فروشی
 • آکواریوم و تراریوم
 • موانع حفاظتی برای تولید
 • شیشه مقاوم به گلوله
 • پنجره های پلکسی گلاس
 • پانل های گلخانه

اگر به دنبال پلاستیکی شفاف هستید که به راحتی قالب پذیر باشد و از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار باشد ، ممکن است این پلاستیک اکریلیک باشد که در نهایت برای اتمام پروژه خود به آن نیاز دارید. ورق های آکریلیک از نوع ترموپلاستیک هستند که اغلب در ورق ها به عنوان یک جایگزین سبک یا مقاوم در برابر خرد شدن شیشه خریداری می شوند. اکریلیک با نام های زیادی شناخته می شود ، با نام های عمومی از جمله اکریلیک ، شیشه اکریلیک و پلکسی گلاس. نام های تجاری شامل پلکسی گلاس ، Evonik Cryo Acrylite ، Lucite ، Plaskolite ، Optix ، Perspex و . است. پلکسی گلاس روشی محاوره ای برای ارجاع به صفحات اکریلیک شفاف است - ساخت اکریلیک و پلکسی گلاس همان محصول. منشا اصطلاح "پلکسی گلاس" از مارک های ورق های اکریلیک گچ شفاف به نام "پلکسی گلاس" است ، اما امروزه از پلکسی گلاس و اکریلیک اغلب به جای یکدیگر استفاده می شود.

نحوه برش ورق های اکریلیک با ابزارهای اساسی

در حالی که Acme Plastics روشهای پیشرفته تری را برای برش و ماشینکاری اکریلیک ارائه می دهد ، انجام این کار در خانه با ابزارهای اساسی ساده است. در حالی که ابزارهای اساسی روش بهینه برای برش اکریلیک نیستند ، هر دو چاقو نمره گذاری و Dremel روش های محبوب برش اکریلیک هستند. اگر به برش مطلوب نیاز است ، بهتر است برش پلاستیکی توسط یک متخصص با ابزارهای ویژه وجود داشته باشد.

نحوه برش اکریلیک با چاقو

چاقوی نمره گذاری راهی آسان و در دسترس برای برش ورق های نازک اکریلیک در یک خط تمیز و مستقیم است. به سادگی موارد زیر را انجام دهید:

برای نشان دادن ناحیه ای که باید برش دهید از نشانگر یا خط کش استفاده کنید.

با استفاده از چاقوی نمره گذاری خود یک برش کم عمق در منطقه ایجاد کنید.

ورق را روی یک میز یا لبه دیگر قرار دهید ، در حالی که طرف بریده شده به سمت بالا باشد.

با استفاده از یک حرکت سریع و ثابت ورق را از لبه خم کنید ، در نتیجه یک لبه تمیز وصاف خواهید داشت.

نحوه برش اکریلیک با درمل

Dremel یکی از روش های برش ورق های اکریلیک به اشکال پیچیده است. پس از انجام کلیه اقدامات احتیاطی ایمنی لازم ، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

برای نشان دادن ناحیه ای که قطع خواهد شد ، از نشانگر استفاده کنید.

اکریلیک را به پایین بچسبانید - این باعث می شود که برش تمیز ایجاد شود و از آسیب دیدن جلوگیری کنید.

درمل خود را به یک مجموعه 561 با سرعت شش یا هشت مجهز کنید.

به آرامی برش را ایجاد کنید ، با استفاده از آب اطمینان حاصل کنید که کمی گرم نمی شود و اکریلیک را پیچ می کند.

برای از بین بردن علائم اره ، لبه ورق اکریلیک را سنباده بزنید.

در حالی که امکان برش پلاستیک های اکریلیک توسط خودتان وجود دارد ، در نظر داشته باشید که از متخصصان کمک بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که اولین بار روند برش به درستی انجام شده است. ورق های اکریلیک شما که توسط یک متخصص حرفه ای تراش داده شده اند ، برش تمیز ، پایان مناسب و مهمتر از همه ، ایمنی کلی شما را تضمین می کنند.

این نوع از ورق‌ها چندین دسته هستند و کارایی متنوعی مانند زیر دارند :

 • ورقهای نازک آکریلیک (ضخامت2 یا3 میلیمتر)که مناسب برای سقف هستند.
 • مورد دیگر استفاده این ورقها برای تابلوهای تبلیغاتی luxe گزینه بسیار مناسبی است.
 • ورقهای آکریلیک cast هستند.
 • مواد خام کاملا از لوسیت تولید می‌شوند.
 • هیچ ماده بازیافتی وجود ندارد.
 • وزن سبک نسبت به شیشه
 • مقاومت عالی در برابر آب و هوا
 • برای مصارف بیرونی بعنوان uv دار می‌توان استفاده کرد.
 • ساخت آسان
 • از نظر جسمی و شیمیایی از همه برتر است.
 • بعنوان سد صوتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از چندین رنگ ورق های اکریلیک، می‌توان برای تابلوهای تبلیغاتی؛مبلمان؛مصالح ساختمانی و … طرح های زیبایی خلق کرد. اندازه‌های سفارشی را می‌توان بر اساس حجم مشخص مورد بحث قرار داد. ورق‌های مات بعنوان ورق‌های ساتن نیز شناخته می‌شوند. این ورق‌ها ممکن است یک طرف و یا دو طرف مات باشند. که ورقه‌ای سیاه و سفید جزو پر کاربردی ترین‌ها محسوب می‌شوند.

 

 

 

 


نکو تجارت سپند

ورق پلی کربنات لکسان

ورق اکریلیک (پلکسی گلاس)

مزایا و معایب ورق پلی کربنات و کاربرد آن در دوران کرونا

، ,اکریلیک ,های ,ورق ,یک ,گلاس ,پلکسی گلاس ,می شود ,ورق های ,در برابر ,های اکریلیک

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
رعایت بهداشت در سوپرمارکت ها SPORT بهترین سایت خرید پوستر سه بعدی مدرن ارزان تو بهترین خرید رو از ما داشته باش فرش سجاده سوگند تیم شناگران فتح فروشگاه خرید و فروش انواع لاستیک سرماسان صنعتی